Böcek Türleri

Sağlıklı bir yaşamın ilk koşulu hijyenik bir ortam oluşturabilmektir. Ancak temizlik yapmak bunun için tek başına yeterli değil. Yaşadığınız yerde sağlıklı bir ortam yaratabilmek için zararlı canlıları buradan uzak tutmanız gerekiyor. Özellikle haşarat sınıfına giren böcek türleri taşıdıkları hastalıklarla ciddi anlamda tehlike arz edebilmektedirler.

Genellikle zannedilenin aksine, şehirlerde de birçok farklı böcek türü yaşamaktadır. Bu böcekler kanalizasyon, çöplük gibi yerlerde yaşadıkları için büyük bir tehlike yaratırlar. Hatta yoğun kanının aksine sadece eski ve kirli evleri mesken tutmazlar. Bir sitenin on sekizinci katında dâhi hamamböceklerini görmek mümkün olabilir. Sağlıklı bir mekan yaratabilmek için bu böcekleri yaşadığınız yerlerden tamamen uzak tutmanız gerekir.

Böceklere Karşı Hangi Önlemleri Almalıyım?

Böcek ve diğer haşereler, çabuk üreme özelliğine sahiptir. Örnek vermek gerekirse, yumurtlama döneminde olan dişi bir hamamböceğinin evin borularından birine yuva yapması, evin 1-2 hafta içinde böcek istilasına uğrayacağını gösterir. Bu durum hemen hemen bütün böcek türleri için geçerlidir. Dolayısıyla yaşadığınız yeri böceklerden koruyabilmek için burada üreyip yaşamadıklarından emin olmalısınız.

Marketlerde satılan böcek ilaçları sadece geçici çözüm sunar. Bunlar böcekleri öldürebilir ancak önemli olan onları tek tek öldürmek değil, yaşam alanlarını tamamen kurutabilmektir. Bu da ancak profesyonel bir ilaçlama hizmetiyle mümkün olur. Firmamızın vermiş olduğu ilaçlama hizmeti sayesinde böcekleri yaşadığınız yerlerden tamamen uzak tutabilirsiniz.

İlaçlamayı Ne Zaman Yapmalıyım?

Yaz ayları, böceklerin en çok ortaya çıktığı zamandır. Özellikle sinek gibi uçucu böcekler yaz aylarında ürer ve geniş alanlara yayılırlar. Dolayısıyla ilaçlama için en uygun zaman yaz mevsimidir. Ayrıca böceklerin kuluçka dönemleri de önemlidir. Firmamızın personeli böcekler konusunda sürekli araştırma yaparak, evinizde yaşam alanı kurmalarını tamamen önlemeye yönelik bir hizmet vermektedir.

İlaçlama Yapmamanın Sonuçları Nelerdir?

Böcekler genellikle dayanıklı canlılardır. Kalorifer borularında, bodrumlarda, çürümüş mobilyalarda yaşamlarını sürdürebilirler. Birçoğu aşırı sıcak ve soğuk ortamlarda dâhi yaşayabilmektedir. Ancak tehlike yaratan asıl durum yemek aramak için gezindiklerinde başlar. Bu yolla insanların yaşam alanlarına girerler ve yapılan her temas ciddi hastalıklara sebep olur.

Diğer yandan, böceklerin insanlarla olan temasları çoğu zaman saldırı biçiminde olur. Sivrisinek gibi kanla beslenen canlılar dışında, böcekler kendilerini savunmak için saldırmaya elverişlidir. Birçoğunun ağız kanallarında zehir ve mikrop enjekte eden bir yapı bulunmaktadır. Dolayısıyla yaşam alanlarınızı tamamen sağlıklı kılmanın tek yolu böcek türleri konusunda bilgi sahibi bir firmaya başvurarak hizmet almaktır.

Firmamız, böcekler ve diğer haşaratlar konusunda bilgili bir personele sahip. Yaşam alanlarınız için tehdit oluşturacak canlıları biliyor ve onları evlerinizden, işyerlerinizden tamamen uzaklaştırıyoruz. Kuluçka dönemlerinde yaptığımız ilaçlama sayesinde, evlerinizi yaşam alanı hâline getirmelerini tamamen önlemekteyiz. Böceklerden kurtulmak için tek yapmanız gereken firmamıza en kısa sürede ulaşmak.